Marka Joule powstała w 2008 roku i jest kontynuacją firmy rodzinnej założonej w 1970 roku. Od samego początku staraliśmy się, aby dostarczać na irlandzki rynek jak najlepsze produkty tak, aby zaspokoić najbardziej wymagającego klienta. Joule szybko wyrósł na największego dostawcę produktów wykorzystujących energię słoneczną oraz produkujących ciepłą wodę. Nasz zakład produkcyjny na samym początku wytwarzał 24 tysiące zbiorników rocznie. Nasze centrum dystrybucji zaopatrywało całą Irlandię. Również Joule, jako pierwszy w Irlandii otworzył zaawansowane centrum szkoleniowe gdzie instalatorzy mogli nabierać oraz zdobywać nowe umiejętności dotyczące energii słonecznej oraz techniki grzewczej.
W 2011 roku Joule otworzył drugie centrum dystrybucji w Cheshire, UK. Rynek angielski okazał się bardzo wymagający, dlatego wdrożyliśmy nowe produkty oraz usługi zachowując najlepsze standardy oraz zdobywając wszelkie potrzebne certyfikaty w tym KIWA tak, aby utrzymać ten sam stopień zadowolenia klienta. Joule w Anglii rozwija się bardzo szybko i jest na drodze, aby stać się najpopularniejszym dostawcą systemów solarnych oraz zasobników ze stali nierdzewnej.
Rok 2012 jest rokiem gdzie powstaje nasze trzecie centrum dystrybucji w Polsce. Polska jest krajem bardzo strategicznym. Joule wprowadza na rynek polski produkty zasobniki ze stali nierdzewnej, które stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Oferujemy zasobniki wyprodukowane z najlepszych materiałów, czego wynikiem jest 10 letnia gwarancja na zbiornik. Centrum dystrybucji w Polsce będzie zaopatrywało również kraje sąsiednie.
Nasza działalność nie byłaby tam, gdzie jest dzisiaj, gdyby nie ciężka praca i determinacja naszego zespołu.
Nasi pracownicy są ekspertami w swojej dziedzinie, dbamy o jakość naszych produktów by nasi klienci byli w pełni zadowoleni.
Produkcja naszego zbiornika nierdzewnego wymaga połączenia wiedzy, doświadczenia, technologii, precyzji oraz umiejętności. Joule produkuję zbiorniki już od 30 lat. Przez ten czas byliśmy świadkami wielu zmian w procesach produkcyjnych. Jesteśmy pewni, że dziś prowadzimy jedną z najbardziej zaawansowanych fabryk dostarczających zbiorniki na rynek europejski.
Wszystkie zbiorniki Joule zaczynają swoje życie jako rolka arkusza ze stali nierdzewnej. Zanim rolka trafi do fabryki musi przejść rygorystyczne kontrole w dziale technicznym produktów nabytych. Żaden element nie jest przyjmowany na stan, dopóki nie zostanie w pełni skontrolowany i przetestowany. Nie sprawdzony materiał oczekuje w strefie przejściowej, by mieć pewność, że nie dojdzie do zanieczyszczenia. Arkusze następnie są przewożone na produkcję, rozwijane i nastepuje wycinanie otworów na króćce za pomoca wykrawarki sterowanej laserowo. Przedziurkowane arkusze są następnie przenoszone do maszyny walcujące, gdzie walcowane są do kształtu cylindrycznego z tolerancją do 0,001 mm.
Zwalcowane arkusze sa następnie laserowo spawane wzdłuż złączenia. Stąd bierze się cylindryczny kształt. Następnie przygotowane wężownice ze stali nierdzewnej 316L wpasowywane są w otwory specjalnie do tego przygotowane. Po tym procesie na korpus nakładane zostają dennice, które spawane są metodą doczołową. Jest to najważniejszy etap produkcji. Krawędzie dennic muszą być umiejscowione dokładnie w jednej lini z krawędzią korpusu. Ten proces elminiuje możliwość powstawania w przyszłości korozji szczelinowej.
Kolejna cecha wyróżniająca zbiorniki Joule to fakt, iż wszystkie połączenia, nie tylko spawy korpusu i dennic, są spawane maszynowo specjalnymi zautomatyzowanymi robotami spawalniczymi. Posiadamy system kompleksowego zarządzania jakością w celu zmniejszenia liczby wad i poprawy jakości, więc po każdym procesie przeprowadzana jest kontrola jakości pracy w danym punkcie. Przez kontrolę w kierunku wykrycia wad, na każdym etapie produkcji jesteśmy w stanie rozwiązać każdy problem, który może wystąpić w procesie na jego wczesnym etapie, co przybliża nas do całkowitego braku jakichkolwiek defektów.
W odróżnieniu do innych producentów nasze zbiorniki sprawdzane są nie przez ludzi, ale wszystkie przechodza testy na przygotowanych stanowiskach komputerowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wychwycić nawet najmniejszą wadę zbiornika.
Po fazie testowej zbiorniki przechodzą proces pasywacji. Proces ten polega na zanurzeniu zbiornika w specjalnych kwasach fluorowodorkowych, które konserwują spoiny tak aby były silne i odporne na korozję.
Ostatnim procesem w produkcji naszych zbiorników jest założenie obudowy i pokrywy, a następnie wstrzyknięcie izolacji poliuretanowej pod obudowę otworami do tego przygotowanymi, zapewniając dokładne wypełnienie.
W Joule wierzymy, że nasze zbiorniki posiadają wyższą jakość niż większość zbiorników na rynku. Pewność dotycząca naszej jakości nie jest łatwa do osiągniecia. Pracowaliśmy niestrudzenie przez ostatnie 8 lat, rozwijając specyfikację naszego asortymentu, procesy produkcyjne i park maszyn, który obecnie posiadamy.
Wyższa jakość zaczyna się już od surowców, które używane są do produkcji. Dzięki systemowi kompleksowego zarządzania jakością jesteśmy pewni, że w naszych zbiornikach użyte będą tylko najlepsze surowce. To może wydawać się proste, ale stale czyszcząc podłogę naszej produkcji, mamy pewność, że na żadnym etapie do metalu nie dostają się obce ciała.
Proces spawania doczołowego nie jest obecny tylko przy spawaniu korpusów, ale również przy wszystkich króćcach występujących w danym modelu. Wielu producentów pomija tę kwestię, jako że spowalnia to cały proces albo spawa doczołowo tylko korpusy.
Zastosowanie węzownic gładkich o grubości 1 mm w zasobnikach C.W.U wyróżnia nas od innych producentów. Inni stosują karbowane wężownice o grubości 0,4 mm i chcą abyś uwierzył, że są lepsze. Prawda jest taka, że wężownica gładka zapewnia Ci dłuższą żywotność Twojego produktu oraz lepiej emituje ciepo.
Wszystkie nasze zbiorniki nierdzewne są poddawane procesowi konserwacji oraz pasywacji. Pasywacja obrabia materiał po spawaniu, by zapewnić odporną, wytrzymałą powłokę. Nie wszyscy producenci wykonują, tę czynność, a Ci, którzy to robią, nie poświęcają odpowiedniej ilości czasu na zanurzenie zbiornika w roztworze chemicznym. W Joule wszystkie nasze zasobniki są maszynowo umieszczane w zbiorniku z roztworem i zanurzane na czas zaprogramowany przez komputer.
Najważniejsze zalety naszych zbiorników: